Beyaz Gülün Anlamı

Beyaz Gülün Anlamı

İnsanlar duygularını ifade etmek için çeşitli araçları kullanırlar. Bu araçlar arasında gülün özel bir anlamı bulunur. Güller aynı zamanda sevgiyi, aşkı ve benzeri anlamları barındırır. Bu nedenle sevgiliye sunulacak en iyi hediye rengarenk güller olabilir. Fakat her gülün farklı bir anlamı bulunur. Güllerin rengi kadar, aynı zamanda güllerin sayısının da çeşitli anlamları bulunur. Bu tür özelliklerinin yanı sıra güllerin sıralı olması ya da buket olması da ayrı özellikler olarak karşımıza çıkar.

Bu tür özelliklerden birisi olarak beyaz gülün anlamı dikkat çeker. Beyaz gül esas olarak saflığın ve masumiyetin bir simgesidir. Bu nedenle insanlar sevdiklerine ne kadar masum olduklarını ifade etmek için beyaz gül kullanırlar. Günümüzde gülün bu tür anlamlarının yanı sıra aynı zamanda insanlar güllerin âdetine göre de anlam verirler.

7 Beyaz Gülün Anlamı

Güllerin miktarı da kendi içerisinde anlamlar barındırır. Bu açıdan baktığımızda beyan gülün anlamı aynı zamanda miktarına bağlı olarak da değişir. Örneğin 7 beyaz gül demek aynı zamanda sevilen için tutku ve sevdalık anlamına gelir.

Bunun dışında güllerin renklerinin anlamları değişkenlik gösterir. Örneğin kırmıza gül aşk ve yoğun sevgiyi ifade ederken sarı güller ile ayrılığı ifade eder. Günümüzde sarı güllerin bu şekilde kullanımı nedeni ile insanlar daha çok diğer gül çeşitlerini tercih ederler.

İlgili Haber : Söz Çiçeği Nasıl Seçilir

Beyaz Gül Temizliğin Sembolü

Aynı zamanda insanların temizlik ile ilişkilendirdikleri beyaz gül hediye edilen kişinin kalbinin ne kadar temiz olduğunu da ifade eder. Günümüzde beyaz gülün anlamı bu tür detaylarda gizlidir. Bunun dışında beyaz gülün diğer renk güller ve çiçekler ile birlikte hediye edilmesi de görülen bir durumdur. Sonuç olarak güllerin birbirinden farklı anlamları bulunur.

Aynı zamanda gülün temizlik dışında sevgilinin ne kadar saf ve temiz olduğunu anlatması da muhtemeldir. Günümüzde beyaz gül kullanımı ile birlikte sevgilinin temiz kalbine vurgu yapılır. Bu nedenle de insanlar sevdiklerinin güzelliğinin kalbine yansıması olarak beyaz gülü tercih ederler. Sonuç olarak bu gülün aynı zamanda saflığın ve berraklığın bir sembolü olması muhtemeldir.

Evlilik Teklifinde Beyaz Gül

Beyaz gülün anlamı bunlar ile sınırlı değildir. Aynı zamanda beyaz gül evlilik teklifi olarak da ön plana çıkar. Günümüzde beyaz gülün kullanımı aşamasında gelinlik ile ilintili olduğundan dolayı kullanım evlilik teklifi olarak karşımıza çıkar. Kişinin sevgilisine verdiği bu hediye romantizm dışında bu tür roller üstlenir.

Günümüzde beyaz gül bu tür üstün sembolik anlamlar taşır. İnsanlar bu tür gülleri renklerine göre satın almadan önce hangi anlama geldiği hakkında bilgi sahibi olurlar. Aynı zamanda bu tür güllerin kullanımı ile birlikte ihtiyaç duyulan duyguların ortaya konulması da tamamlanmış olur. Son yıllarda beyaz gül genellikle saflık, duruluk gibi amaçlar için verilir.

DİĞER Blog